0312 430 57 97

Faydalı Bilgiler

İş Hukuku

İŞ HUKUKU

İş Hukuku, başkasına bağımlı olarak veya başkasının organizasyonuna girmek suretiyle yapılan iş nedeniyle ortaya çıkacak hukuki ilişkiyi düzenlemektedir. Bu açıdan işverenin emir ve talimatları doğrultusunda çalışanlar İş Hukuku kapsamına girmektedir. Uyuşmazlıklar için 4857 sayılı İş Kanunu uygulanmaktadır. Mugan Hukuk Bürosu kurulduğu günden bu yana özellikle İş Hukuku alanında uzmanlaşmıştır. İşçi-işveren arasındaki her türlü uyuşmazlıkla ilgili dava takibi başarı ile yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır.

Özellikle yurt dışında yer alan Türk firmalarına ait şantiyelerde çalışan işçilerin, çalışma süreleri neticesinde hak ettikleri alacakların tahsili amacıyla açılan davalarda işçi lehine sonuçlar elde edilmektedir. Yurt dışında çalışan işçilerin ücretlerinin hesaplanması, davalarının açılması ve sonuçlandırılması özel uzmanlık gerektirmekte olup, Mugan Hukuk Bürosu yıllarca geliştirdiği bilgi ve tecrübe ile hareket etmekte ve bu birikimle davaları takip etmektedir.

Zira yurt dışında çalışan işçilerin gerek ücretlerinin hesaplanması gerekse yurt dışındaki şirket ile Türkiye’deki şirket arasında bağ kurulması karmaşık olup ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Ayrıca bu alanda Mugan Hukuk Bürosu’nun arabuluculuk uzmanlığı da bulunmakta ve bu konuda da gerekli hukuki danışmanlık verilmektedir. Yıllara yayılan bilgi ve tecrübelerin sonucunda işçi-işveren arasındaki her türlü uyuşmazlık konusunda uzmanlığa sahip olan Mugan Hukuk Bürosu’na gerekli danışma için İletişim bölümünde yer alan telefon numarasından ulaşabilirsiniz.Büromuz müvekkilleri ile uzun soluklu, güven esaslı iş ortaklıkları kurmayı, hizmetlerini müvekkillerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmeyi ve yenilikçi, kaliteli hizmetler sunuyor.
Mustafa Kemal Mah. Maidan İş ve Yaşam Merkezi 2118. Cad. C Blok No:20 Çankaya/ANKARA
0312 430 57 97
info@muganhukuk.com